„Gera dovana“ sukūrė kortelę ukrainiečiams - bus išdalinta per 200 000 Eur

2022-04-08

Įspūdžio dovanų platinimo lyderė „Gera dovana“, nevyriausybinė organizacija „Raudonasis kryžius“ bei didžiausi Lietuvos prekybos centrai suvienijo jėgas ir startuoja su neeiliniu, nuo karo bėgantiems ukrainiečiams skirtu, dovanų kortelės projektu „LT myli UA“. Projekto sumanytojos „Gera dovana“ vadovas Ernestas Vasiliauskas teigia, kad šia iniciatyva planuojama reikšmingai prisidėti prie pagalbos į Lietuvą atvykusiems Ukrainos žmonėms.

 

„Didėjant ukrainiečių srautams Lietuvoje, pamatėme, kad pagalba reikalinga ne tik kariaujantiems Ukrainoje, bet ir čia atvykusiems. Šiuo metu jiems dideliu iššūkiu tampa finansai kasdieniams poreikiams patenkinti. Mąstant apie galimą šios problemos sprendimą, atėjo mintis pasinaudoti turima įmonės infrastruktūra, techniniais sprendimais, bendradarbiavimu su prekybos centrais bei „Raudonuoju kryžiumi“. Taip gimė dovanų kortelė „LT myli UA“. Jos tikslas – suteikti pasirinkimo laisvę nuo karo bėgantiems Ukrainos piliečiams ir palengvinti rūpinimąsi kasdiene buitimi. Didelę paramą skyrė prekybos centrai, tačiau matome, kad to negana. Tad skatiname prisidėti visus – tiek visuomenę, tiek verslus, skiriant norimą sumą www.ltlovesua.lt / www.geradovana.lt“, – pasakoja E. Vasiliauskas.

 

Bendra surinkta paramos suma siekia daugiau nei 200 000 eurų. „Panorama“, „Ozas“ ir visi keturi šalies „Akropoliai“ skyrė 105 000 eurų sumą, „Raudonasis kryžius“ – 100 000 eurų. Pastaroji organizacija kuruos paramos fondą ir kortelių dalijimo bei paskirstymo procesą, kuri išdalins „LT myli UA“ korteles ukrainiečiams. „Gera dovana“ rūpinasi surinktų lėšų perdavimu – netaiko jokių mokesčių ir padengia visas pavedimo išlaidas. Taip visa sukaupta parama ukrainiečius pasieks cento tikslumu. Jei kortelės turėtojas nepasinaudos kortele per 12 mėn., kortelės suma grįš į „Raudonojo kryžiaus“ fondą.

 

„Labai vertiname verslo įmonių paramą iš Ukrainos nuo karo į Lietuvą bėgantiems žmonėms. Pagalbos ir paramos šiems žmonėms reikės dar ilgai, todėl viliamės, kad verslo įmonių ir gyventojų bendromis pastangomis galėsime ir toliau padėti Ukrainos žmonėms. Esame labai dėkingi už parodytą vienybę ir tikimės, kad visi kartu ukrainiečius palaikysime ir pagelbėsime jiems tiek, kiek reikės“, – teigia „Raudonojo Kryžiaus“ vadovė Kristina Meidė.

 

Iš viso bus išdalinta 4 tūkst. 50 eurų nominalo kortelių. Planuojamas kortelių gavėjas – šeimos su mažamečiais vaikais. Atsižvelgiant, kiek yra vaikų iki 3 metų šeimoje, tiek bus išduodama ir kortelių: jei tokių vaikų iki 3 metų šeimoje yra 2, išduodamos bus dvi kortelės, jei daugiau – tiek, kiek bus vaikų iki 3 metų.

 

Šiomis kortelėmis šeimos galės patogiai apsipirkti bet kuriame prekybos centre – „Akropolis“,  „Panorama“ ir „Ozas“ esančioje parduotuvėje, kol bus išnaudota visa kortelėje esanti suma. Tokių parduotuvių, kuriuose galima atsiskaityti kortele, šiuo metu yra daugiau nei 1 000. Kortelės ukrainiečiams bus dalijamos, kol baigsis surinktos lėšos. Projekto tęstinumas galimas tik atsiradus naujiems partneriams.

 

„Akropolis Goup“ rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas teigia, kad  tokia pagalba nuo karo bėgantiems suaugusiems ir vaikams, padės pasirūpinti kasdiene buitimi (maistu, drabužiais, higienos priemonėmis, pradžiugins pozityviomis akimirkomis ir kt.).

 

„Nedvejodami priėmėme sprendimą prisijungti prie šios iniciatyvos ir tokiu būdu suteikti galimybę nuo karo baisumų pabėgusiems žmonėms pasirinkti tai, ko jiems šiuo metu reikia labiausiai. Galimybė apsipirkti ir atsiskaityti su specialia kortele suteiks karo pabėgėliams daugiau pasirinkimo laisvės ir leis pasijausti bent kiek geriau, kiek tai yra įmanoma šioje situacijoje“, – komentuoja D. Mertinas.

 

Šiam projektui sukurtame puslapyje www.ltlovesua.lt, be informacijos apie korteles,  yra numatyta skiltis, kurioje būtų galima skelbti įvairiausius pasiūlymus (nuolaidas, nemokamas paslaugas ir pan.), kuriuos ukrainiečiams taiko prekybininkai. Pagrindinis tikslas – informuoti ukrainiečius apie paramos galimybes vienoje, prieinamoje vietoje.

„Nuo pat karo Ukrainoje pradžios ieškome būdų, kuriais galėtume prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams. Nors aukoti pinigus ir siųsti pagalbą į karo frontą yra be galo svarbu, turime nepamiršti ir mūsų šalyje apsigyvenusių pabėgėlių. Tikime, kad iš atviro pokalbio bei noro padėti sukurta dovanų kortelė suteiks nuo karo bėgantiems ukrainiečiams galimybę pagal individualius poreikius įsigyti tai, ko šiandien jiems trūksta labiausiai“, – sako PLC „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

 

Prekybos ir pramogų centrą „Ozas“ valdančios bendrovės „NEPI Rockcastle Lithuania“ mažmeninės prekybos turto valdytojas Antanas Kemėšis teigia, kad Ukraina šiuo metu kovoja ne tik už savo, bet ir visos Europos laisvę bei demokratines vertybes ir atkreipia dėmesį, kad dabar kiekvienas iš mūsų turime palaikyti Ukrainos žmones visais įmanomais būdais.

 

„Šiandien kiekvieno žmogaus, organizacijos ir verslo indėlis yra tiesiog gyvybiškai svarbus nuo karo nukentėjusiems ir bėgantiems ukrainiečiams, tad sulaukus „Geros dovanos“ pasiūlymo prisijungti prie šios akcijos, klausimų nekilo. Mums gera prisidėti prie  iniciatyvos ir tikimės, kad ši parama bus naudinga nuo karo bėgantiems ir Lietuvoje apsistojusiems ukrainiečiams“, – sako A. Kemėšis.

 

Ukrainos piliečiai, užsiregistravę „Raudonojo kryžiaus“ organizacijoje, galės gauti šias daugkartinio atsiskaitymo korteles. Daugiau informacijos galima rasti www.ltlovesua.lt ir www.redcross.lt.

Prisidėti gali kiekvienas – tiek verslai, tiek visuomenė. Padėti galite pirkdami dovanų čekį "LTlovesUA" svetainėse www.ltlovesua.lt ir www.geradovana.lt, o visa nurodyta suma, pasieks ukrainiečius cento tikslumu. Dovanokime paramą Ukrainiečiams kartu!

Darbo laikas

MAXIMA XXX
I-VII 08:00 - 22:00
Eurovaistinė
I-VII 08:00 - 22:00
Parduotuvės
I-VII 10:00 - 21:00