Vilniaus ir Šiaulių „Akropoliuose“ – du nesusiję darbuotojų užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Vieta prekybos centre
2020-09-24

Rugsėjo 22 d. vakarą patvirtinti du tarpusavyje nesusiję užsikrėtimo koronavirusu atvejai Vilniaus ir Šiaulių „Akropoliuose“. Susirgimas koronavirusu tą pačią dieną, antradienį, diagnozuotas Šiaulių „Akropolyje“ įsikūrusio „Citadele“ banko skyriaus darbuotojui bei Vilniaus „Akropolyje“ esančio SPA centro ir kosmetikos parduotuvės „Sugihara SPA“ darbuotojui.

Sužinojus apie teigiamus COVID-19 testo rezultatus nedelsiant informuoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių bei Vilniaus skyriai. Vakar ryte banko skyriaus Šiauliuose ir SPA centro Vilniuje patalpose atlikta profesionali dezinfekcija bei valymas. Banko skyrius toliau tęsia darbą įprastu režimu, iš anksto užsirašiusius klientus aptarnauja banko darbuotojų komanda, neturėjusi kontakto su sergančiuoju. „Sugihara SPA“ taip pat dirba įprastu režimu.

Koronavirusu užsikrėtęs „Citadele“ darbuotojas paskutinį kartą darbe buvo rugsėjo 18 d., o „Sugihara SPA“ darbuotoja – rugsėjo 20 d. Abu asmenys jaučiasi gerai. Kartu su virusu užsikrėtusiais darbuotojais dirbę kolegos yra saviizoliacijoje. Jie taip pat bus ištirti dėl COVID-19 viruso ir į darbą grįš tik gavus neigiamus testo rezultatus bei leidus specialistams.

„NVSC specialistai patikino, kad šie atvejai tarpusavyje nesusiję. Taip pat nėra jokios sąsajos su prieš tai buvusiais trimis atvejais, kuomet skirtingu metu susirgo skirtingų Šiaulių „Akropolyje“ esančių parduotuvių darbuotojai. Atidžiai stebime situaciją, nuolat konsultuojamės ir bendradarbiaujame su specialistais, imamės ne tik rekomenduojamų, tačiau ir papildomų veiksmų. Kol kas, laikantis rekomendacijų, būtinybės dezinfekuoti prekybos centrus nėra, tačiau savo iniciatyva įgyvendiname saugumo ir prevencijos priemones, kad „Akropolio“ lankytojai galėtų jaustis saugiai“, – sako „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

„Klientų, darbuotojų ir partnerių saugumas mums yra svarbiausias prioritetas. Nors tai pirmasis toks atvejis mūsų banke, jau iki šiol taikėme griežtas prevencijos priemones, siekiant mažinti viruso plitimo riziką. Visuose skyriuose aptarnaujame klientus tik iš anksto užsirašius telefonu, skatiname naudotis moderniais bankininkystės įrankiais – mobiliąja programėle ar elektronine bankininkyste ir taip  kontroliuojame žmonių besilankančių banko patalpose skaičių. Visų darbuotojų, turinčių kontaktą su klientais, darbo vietose įrengti apsauginiai skydai, darbuotojai dėvi apsaugines kaukes, reguliariai dezinfekuoja rankas, visi dirbantys banke papildomai apdrausti nuo susirgimo COVID-19“, - sako „Citadele“ banko Korporatyvinės komunikacijos vadovė Kristīne Mennika.

Pasak D. Mertino, šiuo metu saugumas yra pagrindinis „Akropolių“ prioritetas, jam skiriamas išskirtinis dėmesys užtikrinant griežtą higienos bei dezinfekcijos taisyklių laikymąsi. Visuose Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ mažiausiai du kartus per dieną dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai ir sanitarinės patalpos, ventiliacijos sistema veikia visu pajėgumu, periodiškai keičiami jos filtrai. Iki spalio pabaigos visuose trijuose „Akropoliuose“ bus įdiegtos papildomos priemonės virusų prevencijai: automatizuotai UV spinduliais bus dezinfekuojami eskalatorių ir travelatorių (judamųjų takų) porankiai, taip pat oras liftų kabinose.

„Visus savo nuomininkus, paslaugų teikėjus ir prekybos vietas administruojančias įmones nuolat informuojame apie reikalavimus ir rekomendacijas, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą prekybos centre tiek tarp lankytojų, tiek tarp čia dirbančių žmonių. Dar kartą norime priminti – pajutus bet kokius peršalimui būdingus simptomus jokiu būdu nesilankyti jokiose viešose vietose, likti namuose ir vengti nereikalingų kontaktų“, – sako D. Mertinas.

Primename, kad į prekybos ir pramogų centrus lankytojai įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis. Rekomenduojama nuolat naudotis dezinfekciniu skysčiu, kurio galima rasti prie kiekvieno įėjimo į prekybos centrus, šalia sanitarinių zonų, parduotuvėse, maitinimo įstaigose bei pramogų erdvėse. Taip pat išlaikyti saugų, bent 1 metro atstumą nuo kitų žmonių.

Darbo laikas

MAXIMA XXXX
I- VII 8:00 - 24:00
Parduotuvės
I-VII 10:00 - 22:00
Eurovaistinė
I-VII 08:00 - 22:00
Ermitažas
I-VII 08:00 - 22:00